Diskuze
Vítej, Host
Prosím Přihlásit nebo Registrovat.    Zapomněli jste heslo?
Správné zapojení dynama - Jawa 250/353 (1 zobrazeno) (1) host
Jdi dolů Odeslat odpověď Oblíbené: 0
TÉMA: Správné zapojení dynama - Jawa 250/353
Key (Uživatel)
Junior Boarder
graphgraph
Odhlášení uživatelé Klikněte sem pro zobrazení profilu uživatele
Správné zapojení dynama - Jawa 250/353 11 Years ago Karma: 0  
Zdravím,
potřebuju zjistit, jak mají být zapojeny kontakty u dynama. Mám různá schémata, ale bohužel se liší v upevnění výstupů. Myslím tím, že stator dynama má dva výstupy, a potřeboval bych vedět, který z těch výstupů má být propojen přes svorku s relé-D. Dále mě to samé zajímá u rotoru, protože jsem na dynamu nikde nenašel, co dává + nebo -, a schémata jsou zmatená. V neposlední řadě bych se chtěl zeptat na ten odpor, který má být součástí dynama a přes něj se ukostřuje právě + pól dynama a vývod-M relé. Díky moč <br><br>Příspěvek editován: Key, v: 19/08/2007 18:39

Zpráva moderátorovi   Přihláýšení Přihláýšení  
  Administrátor zablokoval přístup pro neregistrované.
Key (Uživatel)
Junior Boarder
graphgraph
Re:Správné zapojení dynama - Jawa 250/353 11 Years ago Karma: 0  
Zdravím,
sice to zatím vypadá, že si píšu sám pro sebe, ale snad se to brzo změní. Pořídil jsem polovodičové relé 6V-75W z http://www.pospisilmiroslav.cz/index.php?item=10000&amp;jazyk=1&amp;page=1 . A teď jsem ještě koupil celé dynamo z 634. Ale na dynamu je nákres, že kostra je mínus, ale na 250 je kostra plus a relé je taky na kostru plus. Je to problém, když to dynamo zapojím normálně na kostru plus - co všechno musím změnit? Dík<br><br>Příspěvek editován: Key, v: 20/08/2007 13:30

Pavel56 (Uživatel)
Expert Boarder
graphgraph
To je trosku chyba, co branilo si koupit rele s - na kostru?? Ja vim, ze ted uz je pozde, ale nez do toho cpat prachy a porAd bojovat je lepsi si koupit komplet bezkontakt a je nadosmrti po starosterch

Key (Uživatel)
Junior Boarder
graphgraph
Už jsem se domluvil na jiné diskuzi a udělám to následovně: hodím tam dynamo z 634 (nechám tam jedno kladívko) a na baterce přehodím póly, aby kostra byla mínus. Takhle by to mělo fungovat.
Kdybych si koupil bezkontakt, tak bych přišel o všechny ty problémy, které mě čekaj, a to by nebylo ono .

U tohohle relé je jedno co je na kostře, jestli plus nebo mínus. Nejde přepólovat.<br><br>Příspěvek editován: Key, v: 23/08/2007 19:35

Jdi nahoru Odeslat odpověď
Poháněno: FireBoardstáhnout poslední příspěvky do počítače

spacer.png, 0 kB
Povinné ručení online | Havarijní pojištění | Pojištění vozidel | Poviné ručení | Pojištění | Filmy ke stažení | Povinné ručení porovnání | Porovnání povinného ručení | Písničky s akordy | spacer.png, 0 kB